Madonna Lift: Alternatywa dla plastyki powiek?

„Madonna Lift” wzbudziło ostatnio sporo sensacji, a wielu zastanawiało się, w jaki sposób ponadczasowej gwieździe popu (tak, tej Madonnie) udało się uzyskać tak otwarte spojrzenie bez poddawania się tradycyjnej plastyce powiek lub operacyjnej blefaroplastyce. Nieoperacyjna laserowa procedura, którą Madonna odwróciła bieg zegara na naszych oczach to coś, na co każdy może sobie pozwolić – a wielu prawdopodobnie już to zrobiło, nawet o tym nie wiedząc. Mamy tu tajemnicę, dzięki której możesz uzyskać hollywoodzki wygląd we własnej, zaufanej klinice medycyny estetycznej.

Skąd się wzięła „Madonna Lift”?
Zabieg noszący chwytliwą nazwę „Madonna lift” został zapoczątkowany przez Dr. Bruce’a Katza z nowojorskiego Juva Skin and Laser Center. Procedura wykorzystuje frakcyjny laser CO2, który redukuje drobne zmarszczki oraz podnosi brwi, by osiągnąć młodszy wygląd. To narzędzie było niejednokrotnie używane do wykonywania różnych funkcji, w tym odnawiania skóry i leczenia blizn potrądzikowych. Teraz może dać zarówno kobietom jak i mężczyznom młodszy look poprzez skupienie się na powiekach i okolicach oczu.

Re: Lasery frakcyjne
Lasery frakcyjne różnią się od innych laserów stosowanych w zabiegach estetycznych. Zamiast wysyłania pojedynczej, stałej wiązki światła, frakcyjny laser CO2 emituje światło w kolumnach. Kolumny dotyczą konkretnych partii skóry, pozostawiając nietknięte obszary otaczające. Sprzyja to produkcji kolagenu, co z kolei wpływa na zwiększone napięcie skóry w okolicy oczu, co w efekcie powoduje, że oczy stają się „bardziej otwarte”. Uszkodzenia skóry są ograniczone, więc leczenie odbywa się szybko.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg Madonna Lift?
Według dr Katza w komunikacie prasowym, Madonna Lift zmniejsza widoczność cieni i zmarszczek wokół oczu, jednocześnie napinając górne i dolne powieki oraz minimalizując opadanie powieki i inne problemy estetyczne, które prowadzą do pojawienia się wyglądu zmęczonych, smutnych oczu. W przypadku okolicy zabiegowej sięgającej do linii rzęs pacjent przed wykonaniem zabiegu otrzymuje osłonę oczu w celu ochrony oka, a na powieki nakłada się miejscowo znieczulający krem. Zabiegi są bardzo szybkie – trwają zaledwie kilka minut. Z własnego przykładu możemy powiedzieć, że jeden zabieg daje rewelacyjne rezultaty, ale w celu osiągnięcia efektu Madonny zalecamy 3-5 sesji w odstępach 5-tygodniowych 😉

Jak wygląda proces regeneracji?
Z uwagi na to, że nie stosuje się znieczulenia nasiękowego, powrót do zdrowia jest stosunkowo szybki i łatwy. Ze względu na to, że minimalizuje się również uszkodzenie tkanki skórnej, pacjenci odczuwają niewielki dyskomfort podczas i po zabiegu. W ciągu kilku dni po wykonanej procedurze występuje stopniowe łuszczenie i ściągnięcie skóry. Można spodziewać się zaczerwienienia i opuchlizny przez dzień lub dwa, jednak pacjent może spokojnie zastosować makijaż, natychmiast po zabiegu. Lekarze przewidują, że korzystne efekty procedury mogą trwać nawet pięć lat, jednak leczenie jest wciąż zbyt nowe, aby dokładnie ocenić długoterminowe korzyści. Aby przedłużyć efekty, pacjenci mogą się także dodatkowo zdecydować na Botox – wkrótce po zakończeniu procedury.

Madonna Lift to stosunkowo nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, który może zapewnić pacjentce młodsze oczy już po kilku sesjach terapeutycznych. Jeśli interesuje Cię Madonna Lift, skontaktuj się z nami już dziś, aby spotkać się ze specjalistą doświadczonym w stosowaniu frakcyjnych procedur laserowych CO2. Pomożemy Ci zdecydować, czy Madonna Lift może być odpowiedni dla Ciebie!