Dlaczego tak lubimy peptydy biomimetyczne?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują techniki biostymulacyjne, w tym właśnie zabiegi z użyciem peptydów biomimetycznych.

Czym są peptydy biomimetyczne?

Peptydy biomimetyczne działają podobnie do czynników wzrostu, produkowanych przez nasz organizm. Są zdolne do pobudzania syntezy kolagenu w skórze czy stymulacji cebulek włosów. Do innych należą takie, które zmniejszają ryzyko powstawania przebarwień poprzez hamowanie tyrozynazy i powstawania barwnika w skórze. Do wykorzystania mamy całą gamę peptydów biomimetycznych – w zależności od porządanego efektu.

Jakie jest zastosowanie peptydów biomimetycznych?

Preaparaty peptydowe mają działanie biostymulacyjne i anti-aging. Często stosujemy tego typu produkty np. do zabiegów u osób z problemem wypadających włosów czy osłabieniem kondycji włosów. Przy takim wskazaniu stosujemy osocze bogatopłytkowe PRP bądź właśnie mezoterapię z peptydami biomimetycznymi.

 

 

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu lub działania niepożądane?

Jedynymi przeciwskazaniami są: choroby owłosionej skóry głowy bądź wyjątkowo niski próg bólu. Warto zwrócić uwagę na wszelkie stany zapalne u pacjenta, toczące się w obrębie skóry, która ma być poddana zabiegowi. Właściwie przeprowadzony wywiad lekarski jest bardzo ważny.

Po zabiegu może dojść do lekkiego zaróżowienia, które ustępuje po kilku godzinach.

Jak szybko można spodziewać się efektów?

Po drugim zabiegu widoczna jest zdecydowana poprawa jakości włosa – jest grubszy, silniejszy, poprawie ulega nawet jego kolor. Po pełnej terapii peptydowej (4 zabiegi) dochodzi do redukcji odrostu siwych włosów. Terapię można powtarzać co miesiąc – dla intensyfikacji efektu zalecana jest pełna kuracja – 4 zabiegi,  w odstępach 2-tygodniowych. Po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia terapii można zaobserwować zarówno poprawę jakości włosów jak i ich wyraźnie zagęszczenie. Dla podtrzymania efektu wystarczy robić mniej więcej jeden zabieg co trzy miesiące.

 

Po wielu zakończonych terapiach możemy śmiało stwierdzić, że spotkały się z dobrym efektem i satysfakcją u pacjentów. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z efektów, które udało się nam uzyskać u Panów, gdyż walka z przypadkami łysienia u mężczyzn jest szczególnym wyzwaniem.