Nie zapominajmy o dłoniach!

Utrzymanie młodego wyglądu dłoni jest wyjątkowo trudne z uwagi na cienką skórę, małą dość tkanki podskórnej i nieustanne narażenie na  kontakt z niekorzystnymi czynnikami środowiska. Profilaktyczne zabiegi kondycjonujące warto zacząć nawet od 25-30 roku życia!

 

  1. Polecamy mezoterapię, szczególnie bazującą na kwasie hialuronowym (Skinbooster), peptydach, witaminach i kolagenie. Idealnie sprawdza się także osocze bogatopłytkowe uzyskiwane z własnej krwi pacjenta.

 

Poniżej efekty naszych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego:

Osocze bogatopłytkowe stymuluje procesy regeneracyjne. Sprawdza się nawet w leczeniu uczuleń wywołanych przez niskiej jakości hybrydy sprowadzone z rynku azjatyckiego! Ostrzykuje się nim wały paznokciowe przyspieszając gojenie i wspomagając leczenia zakażeń grzybiczych.

 

2) –>Także podanie kolagenu daje znakomite efekty. W skórę wstrzykuje się płynny kolagen, który bezpośrednio uzupełnia nasz, ujędrniając i wzmacniając skórę. 

3) Odmładzające działania mają także peelingi na bazie kwasów.

• rozjaśniają naskórek

• stopniowo remodelują strukturę skóry, prowadząc do jej odmłodzenia i pogrubienia.

Przykładem takiego peelingu jest peeling z kwasem TCA.

 

4) Kolejną metodą są zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym. Zalecana jest seria 2-3 zabiegów, najlepiej w zimie 😉

Lasery i peelingi to metoda walki ze wszelkimi przebarwieniami. Stosuje się je punktowo lub na całych wierzchach dłoni.

 

5) Z wiekiem osłabiają się struktury podporowe skóry, zanika też tkanka tłuszczowa. Dłonie jakby „zapadają się”, a przez to uwidaczniają ścięgna i żyły, co daje efekt szponiastych, starych rąk. Wówczas uzupełnia się objętość tkanek podając kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia, który jest silnym biostymulatorem – najpierw wypełnia, a potem stymuluje produkcję kolagenu. Nie powoduje to efektu poduszeczek, pulchnych dłoni, a jedynie przykrywa wydatne żyłki i daje naturalny efekt zdrowej, jędrnej skóry. Rezultat utrzymuje się nawet przez 2-3 lata.

 

Zapraszamy!